Actus - Psycholog Seksuolog Poznań | Terapia seksuologiczna
psycholog poznań, seksuolog poznań, terapia par poznań, psychoterapeuta poznań dobry
17807
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17807,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Terapia seksuologiczna

Psychoseksuolog to psycholog posiadający dodatkową specjalizację z zakresu diagnozowania i leczenia trudności w życiu seksualnym.

 

Kiedy seksualność staje się źródłem niepokoju czy cierpienia, sięganie po pomoc specjalisty może nie być łatwe. Bezpieczna atmosfera spotkania stanowi zatem podstawowy warunek skutecznej pomocy seksuologicznej. Seksuologa, podobnie jak psychologa, obowiązuje tajemnica zawodowa. Spotkania, jakkolwiek koncentrują się wokół funkcjonowania seksualnego, często dotyczą także innych obszarów życia klienta. Seksualność nie jest bowiem odrębnym elementem doświadczenia ludzkiego, ale przenika i współtworzy każdą jego sferę.

 

Psychoseksuolog może być pomocny osobom, które:

• nie są zadowolone z jakości własnego życia seksualnego, pragną je poprawić lub rozwijać
• doświadczają dyskomfortu w trakcie kontaktów seksualnych bądź nie mają ochoty na współżycie
• niepokoją się funkcjonowaniem seksualnym własnym lub bliskich sobie osób, np. zbyt słabą bądź nadmierną potrzebą seksualną, nietypowymi upodobaniami itp.
• w związku ze swoimi pragnieniami seksualnymi mogą naruszać normy społeczne, wchodzić w konflikt z prawem, narażać siebie lub innych na niebezpieczeństwo
• obawiają się o rozwój seksualny własnych dzieci czy podopiecznych.

 

Pomoc psychoseksuologa polega przede wszystkim na pogłębionej rozmowie oraz, jeśli to potrzebne, zalecaniu zadań terapeutycznych. Psychoseksuolog nigdy nie przeprowadza badań fizykalnych, a w sytuacji, gdy są one niezbędne, kieruje klienta do lekarza specjalisty. Podczas pierwszych wizyt seksuolog próbuje zrozumieć specyfikę trudności klienta i zaplanować dalszą pomoc. Czas jej trwania zależy od zgłaszanego problemu – niekiedy wystarczające okazuje się kilka spotkań, innym razem potrzebna jest dłuższa psychoterapia.

 

Koszt sesji wynosi 200 zł.